Статичні вправи. Навіщо потрібні і наскільки ефективні?

Статичними називаються вправи, під час виконання яких тіло та кінцівки людини нерухомі, але на м’язи йде навантаження. Статистичні вправи корисні людям, які перенесли операції, а також тим, хто має запалення суглобів.

Які процеси відбуваються у м’язах при статичній роботі? Якщо Ви виконуєте вправи на підлогу сили, то задіяні червоні волокна. Ці м’язи дуже швидко замінюють жирову тканину в організмі. Тому якщо ви хочете схуднути, виконуйте статичні вправи не максимум своїх можливостей. Коли ви виконуєте вправи з максимальною силою, використовуються білі м’язові волокна, такі тренування розвивають м’язову масу, змушуючи збільшуватися її в об’ємах.

Чим сильніша напруга при виконанні вправи, тим гірше вони забезпечуються киснем. Відповідно і погіршується кровообіг. Виконувати необхідно вправу до появи відчуття печіння в м’язах і через 10 секунд вправу припинити. Не затримуй дихання в процесі роботи та дихайте ритмічно. Відпочинок між підходами має становити 30-60 секунд. Статичні вправи хороші тим, що їх виконання не потрібно спеціального устаткування. Для їх виконання потрібно лише Ваше бажання.