Як мотивувати себе для досягнення результату

Ви перед кожним тренуванням дивіться ролики, де вже дорослі, що відбулися чоловіки та дівчата тренуються у залах, відкритих майданчиках, закликаючи всіх підтримувати у формі свою фігуру, дівчата у коротких шортах, міні топах, чоловіки зі сталевими м’язами, і начебто у них все добре, ти налаштовуєш і себе на їхню “хвилю”, що прийдеш у зал і тренуватимешся так само, до знемоги, до відмови в м’язах, адже ти не чим не гірша за тих самих спортсменів. І начебто перед тренуванням випив протеїн та BCAA. Що сказати, тренування сьогодні буде краще, ніж будь-коли.

Але по дорозі в зал може статися все несподіване, і транспорт довго їде, і хтось нахамив, та й взагалі погода сьогодні не найкраща. Тут твоєї мотивації на майбутнє тренування і приходить кінець. Ти ніби й дійшов до зали, і вже розминаєшся, але все одно немає того драйву, немає іскри в очах, не хочеться навантажувати себе сьогодні. Можна переглянути ще раз мотиваційний ролик, ще раз випити протеїн, але сильно це не змінить.

А річ у тому, що єдина мотивація, яка тобі допоможе, – це ти сам і твоє ставлення до себе. Дивись на себе в дзеркало перед кожним тренуванням, чіпай себе за жирні боки або обвислі щоки, або ж дивися на свої худі ніжки; тіло, що зносить при сильному пориві вітру. Не шукай мотивацію в людях, не створювай собі кумира, не дивись на того, хто краще, а хто гірший за тебе, не котись у яму виправдань у зв’язку з роботою, нестачею вільного часу або дрібних травм, при яких лікар сказав важче за айфон в руках нічого не тримати. Так ти не те, що в спорті нічого не доб’єшся, а й по життю шукатимеш виправдання, і єдине виправдання всій твоїй бездіяльності – ти! Всім жирним бокам, усім твоїм травмам, всієї лінощів – тільки ти їх очолив. Не спихай все на когось чи щось. І начебто все просто, але як би це не звучало, тут ти або почнеш працювати над собою або шукай собі нове виправдання.

І ось тепер не питай за мотивацію, не проси людей тебе мотивувати чи інтернет, адже єдина мотивація яка дійсно існує, це – ти!

Тренер Дмитро Куліш
(на світлині).